مرکز تخصصی مطالعات تطبیقی مذاهب اسلامی در مورخ 19 مهر ماه 1400، توفیق میزبانی از حجه الاسلام و المسلمین جوان شیر، نمایندگی محترم ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان و جمعی از همراهان ایشان را یافت.

در ابتدا جلسه، جناب حجه الاسلام و المسلمین جوان شیر بر ضرورت تقویت بنیان های علمی موضوع وحدت در جهان اسلام و لزوم استفاده از ظرفیت های موجود در حوزه های علمیه خراسان، علی الخصوص مراکز تخصصی ممحض در مباحث کلامی و متخصص در موضوعات مذاهب اسلامی اشاره داشت.

 ایشان در ادامه، مرکز تخصصی مطالعات تطبیقی مذاهب اسلامی را یکی از مهم ترین مراکز در این زمینه خواند و ابراز امیدواری نمود که بتوان با هم اندیشی و همکاری این مرکز تخصصی، به تدوین سند اقدامی تمدن ساز دست یافت.

در ادامه جناب حجه الاسلام و المسلمین مهربان، دبیر ستاد گرامیداشت هفته وحدت به برنامه های پیشنهادی طراحی شده توسط این ستاد نسبت به هفته وحدت پرداخت و سپس اعضا جلسه به تبادل نظر در مباحث مطرح شده پرداختند.

در پایان، مدیریت محترم مرکز تخصصی مطالعات تطبیقی مذاهب اسلامی جناب حجه الاسلام و المسلمین افضل آبادی، کادر اجرائی، دانش آموختگان و دانش پژوهان این مرکز را به عنوان منابع انسانی دفتر نمایندگی محترم ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان خواند و آمادگی کامل این مرکز را در جهت پیشبرد فرامین، اهداف و منویات مقام معظم رهبری مد ظله العالی در مساله تمدن ساز وحدت اعلام نمود.

     

تعداد بازدید :272
کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) است.